Все статьи

Скільки пластичних операцій можна зробити за один наркоз?

[:ru]Какие операции можно совмещать, а какие – категорически противопоказано проводить вместе? Можно ли комбинировать пластическую операцию с другими операциями – онкологическими, гинекологическими, проктологическими, ЛОР-операциями и другими?[:]

DSC00814_sm-1

Головне правило – пацієнт може бути в наркозі НЕ більше 4-5 годин. Скільки операцій цей час дозволяє провести – стільки і проводять. Але є важливі уточнення.

  • Деякі операції можуть тривати значно довше. Наприклад, пересадка обличчя може займати близько 20 годин.
  • Не всі операції можна комбінувати під одним наркозом. Наприклад, неможливо зробити підтяжку обличчя та пластику ягідниць. Після підтяжки обличчя пацієнтів не можна перевертати на живіт для проведення другої операції, тобто потрібно встановити пріоритет, що потрібна операція збільшення грудей або підтяжка. Також не можна спочатку зробити пластику ягідниць, а потім пластику обличчя. Для відповіді на всі запитання потрібна консультація пластичного хірурга.
  • Важливо заздалегідь розуміти, яка допомога потрібна пацієнтці після операції. Наприклад, після пластики грудей не можна напружувати руки та плечі, а пацієнтки піднімаються з лежачого положення за допомогою пресу. А якщо зробити пластику грудей + пластику живота, то встати без чужої допомоги буде дуже складно. Також в цілому реабілітація буде проходити складніше.
  • Кількість операцій, які можна комбінувати, залежить від їх складності. Наприклад, можна успішно та безболісно зробити збільшення грудей + ліпосакцію. В цілому, маммопластику можна комбінувати з пластикою повік, носа та інтимною пластикою. Але якщо груди “складні”, то краще не комбінувати операції.

Загалом, я НЕ прихильник проведення декількох пластичних операцій під одним наркозом. Пластична хірургія – це творчий процес, а не рутинна робота. Тому краще проводити операції етапами.

Інша справа – проведення спільних (симультанних) операцій з лікарями інших спеціальностей. У нас в клініці Verum expert це звичайна практика – коли можна вирішити і медичну, і естетичну проблему. Я часто співпрацюю з мамологами, онкологами, лорами, загальними хірургами (видалення пупочних гриж), гінекологами та навіть проктологами. Для пацієнтів це дуже зручно.

Читайте также

hero-min
Як обрати клініку для проведення пластичної операції?
  ·  2546
DSC00129_sm-4-e1682507864254
Чи потрібно замінювати імпланти з часом?
  ·  2635
DSC00814_sm-1
Скільки пластичних операцій можна зробити за один наркоз?
  ·  920