Все статьи

Як вибрати підходящі грудні імпланти?

[:ru]Какие импланты используют пластические хирурги, как их подбирают, почему у имплантов разные формы и текстуры? Давайте разбирться![:]

DSC01320-1

Які імпланти використовують пластичні хірурги, як їх підбирають, чому в імплантів різні форми та текстури? Давайте розбиратися!

Жіноча краса, природність та здоров’я – нерозривні поняття! Зміна розміру та форми грудей може повернути привабливість та зробити жінку бажаною у будь-якому віці. При цьому важливо зберегти пропорції, підкреслити найкращі особливості фігури та не нашкодити здоров’ю. У вирішенні цих завдань першочергове значення має вибір імплантів – ендопротезів, призначених для збільшення бюсту. Якщо ви хочете дізнатися, які грудні імпланти найкращі, рекомендую звернутися до пластичного хірурга, який має багатий досвід виконання маммопластик.

Маючи 20-річний досвід у галузі пластичної хірургії, я використовую в своїй роботі надійні та безпечні імпланти Motiva, ARION, Mentor, Sebbin від найкращих світових виробників. Це круглі, анатомічні, що відрізняються текстурою та висотою профілю ендопротези. Сучасні грудні імпланти призначені для вирішення різних завдань: відновлення грудей після годування, усунення вікових змін, збільшення розміру. Все про імпланти грудей пацієнтка може дізнатися під час першої консультації.

Види грудних імплантів: наповнювачі, форми, текстури та розміри

Щоб груди виглядали привабливо та природно, потрібно довіритися справжньому професіоналу. Після зовнішнього огляду та вивчення стану шкіри, обсягу жирової підшкірної тканини, наявних вікових змін я можу порадити один з видів імплантів, які відрізняються кількома параметрами.

Круглі імпланти

Круглі імпланти відрізняються будовою, при якій їх найвища точка знаходиться строго по центру. При установці вдається заповнити верхній полюс грудей, зробити її більш пишною та об’ємною. Це один з найкращих варіантів, який застосовується при птозі (опущенні грудей) та недостатньому об’ємі молочних залоз.

Анатомічні імпланти

Анатомічні імпланти дозволяють зберегти природні пропорції фігури з мінімально заповненим верхнім полюсом. Після маммопластики груди виглядають природно, як у положенні стоячи, так і у положенні лежачи. Краплиноподібні імпланти частіше рекомендовані молодим дівчатам.

Текстура імплантів

Гладкі імпланти мають рівну поверхню і оболонку підвищеної міцності. На дотик грудь після їх встановлення залишається м’якою та природною. Плюси таких ендопротезів – надійність, доступна ціна. Мінуси – можливість зміщення, більш висока ймовірність розвитку капсулярної контрактури.

Текстуровані імпланти відрізняються шорсткою, пористою поверхнею та не мають мінусів, притаманних гладким аналогам.

Розмір імплантів

 • Грудні імплантати випускаються в кількох розмірах і відрізняються наступними параметрами:
 • Об’єм. Першому розміру відповідає величина приблизно 9,5-10,5 см і об’єм близько 150 мл. Різниця між сусідніми розмірами становить 40-50 мл, що візуально практично непомітно. У своїй роботі з пацієнтками я беру до уваги їх побажання та особливості протезів, які підійдуть у кожному конкретному випадку.
  Вага грудних імплантів прямо залежить від розміру та наповнювача. Наприклад, силіконовий протез 2 розміру важить приблизно 250 г, а 3-4 розміру – 290-360 г. На даний момент велику популярність набирають легкі імпланти Polytech B-Lite, вага яких на третину менше аналогів інших виробників. Вони накладають менший тиск на тканини та зменшують ризик опущення грудей. Обговорюючи з жінкою деталі мамопластики, мені часто доводиться відповідати на питання: які вагою бувають імплантати для грудей і в чому полягають їх відмінності.

Наповнювачі імплантів

На сьогоднішній день існують безпечні для здоров’я наповнювачі грудних імплантів. Навіть у разі можливого розриву вони не завдають шкоди здоров’ю:

 • Силіконові імплантати заповнені коагуляційним (однорідним, щільним) гелем. При виробництві проходять строгий контроль безпеки та якості, мають мінімальний ризик розриву, діляться на 3 типи: м’який (soft touch) силікон, середньо-коагуляційний гель та силіконовий наповнювач високої щільності.
 • Силікатні (B-Lite) імплантати заповнюються порожніми, злегка звичайними кульками. Такі протези навіть при значному розмірі мають меншу вагу і скорочують ризик опущення грудей.
 • Гідрофільні імплантати, заповнені фізраствором. Ці біоімпланти надають грудям максимально природний вигляд, рідше викликають ускладнення (капсулярну контрактуру), безпечні при пошкодженні оболонки.

Незалежно від різновиду, ваги та текстури, всі сучасні імплантати мають високий рівень безпеки, що виключає можливість розриву або пошкодження оболонки. На них поширюється пожиттєва гарантія, тобто заміна імплантів через певний час після установки не потрібна.

Особливості круглих та анатомічних імплантатів

Для того, щоб зовнішність пацієнтки після мамопластики змінилася на краще, важливо не тільки збільшити розмір грудей, але й правильно підібрати форму імплантата. Під час консультації я обов’язково проводжу зовнішній огляд, роблю необхідні виміри, оцінюю стан шкіри та слухаю побажання жінки. Тільки після цього можна вирішити, які імплантати краще: круглі чи анатомічні.

Круглі мають ряд переваг:

 • Створюють більш об’ємну, сексуальну груди, підходять жінкам, яким потрібна корекція після грудного вигодовування, значного схуднення.
 • При незначному зміщенні протеза даного типу деформація грудей непомітна на відміну від каплеподібних аналогів.
 • Коштують дешевше і дозволяють використовувати ненадто складний спосіб встановлення.

До мінусів можна віднести:

 • Не підходять для корекції початково маленької, плоскої або асиметричної груди.
 • Не встановлюються пацієнткам з вузьким грудним кліткою.
 • Складніший спосіб встановлення.
 • Значну асиметрію при зміщенні імплантата.

Анатомічні імплантати мають наступні переваги:

 • Дозволяють коригувати маленьку груди без опущення (птозу).
 • Підкреслюють природну красу.
 • Підходять худощавим дівчатам з мінімальним жировим шаром.

Якість, надійність і безпека ендопротезів не залежить від форми, тому під час вибору найкраще довіряти думці пластичного хірурга з великим досвідом. Спілкуючись з пацієнтами різного віку, я завжди беру до уваги їх бажання створити більш пишну, округлу, видовжену або природну груди.

Плюси і мінуси грудних імплантів

Операція зі збільшення або корекції грудей спрямована на відновлення недостачі об’єму молочної залози, усунення опущення, диспропорцій та асиметрії. Сучасні ендопротези не тільки вирішують естетичні проблеми, але й гарантують високий рівень безпеки при їх встановленні:

 • Мають дуже міцну оболонку, що унеможливлює розрив грудного імпланту.
 • Не потребують заміни, мають пожиттєву гарантію.
 • Дозволяють підкреслити природну красу або створити об’єм “пуш-ап”.
 • Ефективно усувають диспропорції фігури.
 • Підходять для збільшення грудей до народження дитини, після вагітності та годування грудьми і при появі вікових змін. У кожному випадку операція проводиться з певними нюансами.

Мінуси грудних імплантів стосуються післяопераційного періоду і пов’язані з певними обмеженнями:

 • При встановленні грудного імпланту через розріз в природній складці шкіри під грудьми на місці шва залишаються малозамітні шрами. Вони зникають або стають практично невидимими приблизно через рік після маммопластики. Слідів від встановлення дренажа також не залишається.
 • При встановленні через розріз по ареолі можливе зниження чутливості сосків, а також ускладнення з грудним вигодовуванням. Фото шрамів після збільшення грудей з використанням даної методики свідчать про те, що шви не залишають жодних слідів.
 • При ранньому зніманні пов’язок, а також якщо пацієнтка відмовляється носити компресійний одяг, можливе надмірне розтягнення тканин і утворення помітних рубців.
 • Щоб цього уникнути, необхідно дотримуватися рекомендацій, які я надаю кожній пацієнтці: перший тиждень після мамопластики спати напівсидячи, носити спеціальний одяг денний та нічний, 12 днів не змочувати шви.
 • Необхідні розумні обмеження в перші 14 днів після мамопластики: не можна піднімати руки вгору, щоб уникнути зсуву імпланта, носити важкі речі, сідати за кермо, займатися сексом.
 • Заняття спортом можна починати поступово, не раніше, ніж через півроку після операції.
 • Заборонені сауна, баня, басейн в перші 3 місяці після мамопластики. Те ж саме стосується і сонячних ванн.

Слідування правилам реабілітації допомагає знизити можливі негативні наслідки: біль у місці шва, важкість у грудях, набряки. Навіть якщо ви почуваєте себе добре, слід пам’ятати, що процес прийняття імплантів займає достатньо багато часу. Тому потрібно мати терпіння і уникати ситуацій, які можуть призвести до повторної операції.

Чи потрібно замінювати грудні імпланти?

Сучасні виробники надають пожиттєву гарантію на свою продукцію. Клінічні випробування і багато численних тестувань довели, що силіконові протези є безпечними та надійними, а відторгнення грудних імплантів зустрічається виключно рідко. У окремих випадках лікар може діагностувати капсульну контрактуру – ускладнення, яке призводить до затвердіння тканин навколо встановленого імпланту. Для попередження такого ускладнення після маммопластики встановлюються дренажі для відведення рідини, а компресійний одяг та пов’язка надійно фіксують протез в правильному положенні.

Жінкам, які зробили маммопластику більше 10 років тому, я настійно рекомендую пройти обстеження та виконати заміну ендопротезів. Термін придатності грудних імплантів минулого покоління складає не більше 10 років, цей факт підтверджує гарантія від виробника. Якщо операція з приводу збільшення грудей була зроблена 5-7 років тому, то, ймовірно, були встановлені імпланти нового покоління, які не потребують заміни. Такі дані зазначені в документах, які кожна пацієнтка повинна зберігати на випадок звернення до пластичного хірурга.

Багато жінок після маммопластики відчувають страх і починають шукати ознаки відторгнення грудного імпланту, керуючись порадами в інтернеті. Щоб розвіяти сумніви, я хотів би уточнити: при розриві або пошкодженні імплантата спостерігаються такі симптоми, як зміна форми грудей, їх деформація, болісність. Можливе витікання гелю, але це стосується тільки протезів, вік яких перевищує 10-15 років. Сучасні аналоги заповнені матеріалом, безпечним для здоров’я. Щоб не будувати догадки, потрібно дотримуватися рекомендацій і проходити обстеження раз на рік, включаючи огляд і УЗД діагностику. При будь-якому підозрі на пошкодження і розрив оболонки протеза пацієнтку направляють на МРТ, щоб підтвердити наявні припущення або відкинути їх. При пошкодженні проводиться пластична операція зі заміною імплантів.

Не існує однозначної відповіді на питання про те, як довго можна носити грудні імпланти. Якщо з протезами все в порядку, то їх замінювати не потрібно. Але може виникнути необхідність у заміні грудних імплантів з естетичних причин, таких як схуднення, гормональні зміни, після вагітності та годування грудьми або у разі опущення грудей. У цьому випадку маммопластика проводиться після консультації з професійним пластичним хірургом.

Цікаві факти про грудні імпланти

Одне з запитань, які мені часто задають: як визначити силіконову груди і чи буде вона помітна після операції? Широко поширені міфи про те, що гідрофільні імпланти під час руху, стрибків та стиску грудей виділяють характерний “булькаючий” звук, а круглі силіконові виглядають неестетично у положенні лежа. Така інформація є недостовірною, всі сучасні імпланти повністю непомітні та не відрізняються від природної грудей.

Цікавими є кілька фактів

 • Найменші грудні імпланти мають об’єм всього 50 мл, а найбільші – 1000 мл;
 • Найдорожчі імпланти серед тих, що були встановлені в 2019 році, коштують близько 15 тисяч доларів;
 • Найпопулярнішими є легкі протези B-Lite, які не викликають опущення грудей навіть при встановленні імплантів розміру 4.

Читайте также

hero-min
Як обрати клініку для проведення пластичної операції?
  ·  2545
DSC00129_sm-4-e1682507864254
Чи потрібно замінювати імпланти з часом?
  ·  2635
DSC00814_sm-1
Скільки пластичних операцій можна зробити за один наркоз?
  ·  919