Часті питання і відповіді по пластичній хірургії

Юридично з 18 років. Якщо пацієнтці немає 18 років, потрібно письмовий дозвіл батьків.

18 – занадто рано для операції?

Денис Олександрович провів тисячі операцій, і за кожною з них є своя історія. Були пацієнтки, які приходили в 18 або навіть раніше, а потім ставали дуже успішними моделями, співачками, діджеями. Операція грала далеко не останню роль в цьому успіху.

Якщо людина впевнена в тому що робить, у нього є чітка аргументація і порядок в голові – то поняття “рано” дуже відносне.

До пологів операцію робити МОЖНА. Імплант встановлюється під м’яз, він не впливає на процеси вагітність, виношування, годування. Так, під час вагітності і годування груди збільшуються – це природно. Але після закінчення ГВ вона повертається в свій звичайний стан. Рівне таке ж як до вагітності.

Зміни форми або поява асиметрії можливо. Але через неправильну техніки годування або інших медичних причин. Якщо вагітність, пологи і годування протікають в рамках норми – то за форму переживати НЕ треба.

Коли робити операцію – до пологів або після – залежить тільки від бажання. Ми у Yurchenko Team не бачили пацієнток, які робили груди в 18 і потім залишалися незадоволені. Так само як і не бачили дам під 40, які б шкодували про операцію. Вони шкодували тільки про те, що не зробили її раніше.

Головне – підходити до питання усвідомлено і приймати рішення виважено.

Перед плануванням операції дуже важливо розуміти обмеження протягом реабілітації.

З самого важливого вам однозначно буде потрібна допомога, особливо в перші дні. Ще – спокій і розслаблююча обстановка.

Не можна піднімати руки вище плечей. А краще – взагалі їх так високо не намагатися піднімати
Чи не піднімати ніяких важких речей. Максимально важка річ на наступний місяць після операції – букет квітів. Невеликий. Чи не робити різких рухів руками. Після операції призначаються препарати. Один з них – антибіотик. Тому алкоголь в перший тиждень пити не можна.
Наступні 2 тижні після операції НЕ можна сідати за кермо.
Мочити груди після операції не можна 12 днів.
Спати потрібно буде напівсидячи. Особливо перший тиждень.
Компресійну білизну НЕ знімати. Перший місяць в ньому потрібно бути і вдень, і вночі.
Заняття спортом – скасовуємо на перший місяць ЗОВСІМ.
Секс відкласти на 2 тижні.
Солярії, ванни, сауни – відкласти на 3 місяці.
Чи не засмагати мінімум місяць. Краще – 3.
Чи не виставляти рубець на сонці рік.

Чому дотримання правил реабілітації так важливо? Тому що 95% всіх ускладнень відбувається саме з вини пацієнта.

Часто дівчатам здається, що “небезпека” минула – нічого не турбує, не болить, і в цілому життя йде своєю чергою. Але це не так. Йде процес прийняття імплантів, формування капсули. І якщо його порушити – імплант може зміститися. Щоб це виправити доведеться робити повторну операцію.

Тому реабілітація та дотримання її правил – критично. Тому що робити корекцію не хочуть ні пацієнтки, ні хірурги.

Якщо готуєтеся до операції, обов’язково враховуйте всі ці обмеження.

Можна, можливо. Але все залежить від складності операцій. Важливо, що пацієнт не знаходився під наркозом більше 5 годин. Якщо обсяг операцій дозволяє поміститися в цей час, то чому б не зробити все за 1 операцію.

Пацієнтки часто проводять одномоментне видалення фіброаденом і збільшення грудей, або збільшення грудей і корекцію рубців, маммопластику і пластику живота, маммопластику і блефаропластику – комбінацій дуже багато.

Але важливо пам’ятати, що при одномоментних операціях реабілітація може проходити складніше, а обмежень – як після 2 операцій.

14 934. Саме стільки кілометрів довелося подолати одній з наших пацієнток щоб зробити маммопластику. Саме така відстань від Сіднея до Києва.

У нас багато пацієнтів з інших міст і країн. Кому-то потрібно 2 години щоб приїхати, а кому-то – 24. Але весь персонал клініки дуже намагаємося щоб ця “медичне подорож” була зручною. Тому пацієнтки не з Києва можуть зробити операцію за один візит.

Як це відбувається?

Пацієнти приїжджають, проходять всі огляди, роблять УЗД і здають аналізи. На це йде 1-2 дні.

Потім ми робимо операцію, і дівчата залишаються на 24 години в клініці під медичним наглядом.

Після операції – обов’язкові огляди на 3 та 7 день. На 3-й день – обов’язково, на 7-й – по можливості.

Всього в Києві потрібно бути 1-1.5 тижні.

У будівлі клініки також є міні-готель з комфортними і доступними номерами. Пацієнтки часто там зупиняються, тому що це дуже зручно – переходиш внутрішній двір, і вже на прийомі) + є наша партнерська знижка для пацієнтів – 5%. При бажанні можна також залишитися в клініці, додатково сплативши вартість перебування в палаті.

Їжу легко можна замовити через Uber Eats або купити в магазині – який теж знаходиться в будівлі клініки. Ще недалеко є їдальня районної адміністрації, в якій ми часто самі купуємо обіди. Загалом, з голоду точно складно вмерти.

Для пацієнток найголовніше – вибрати дату операції. А все інше скоординує і організовує контакт-центр.

Найкраще вибирати дату операції в горизонті 1 місяця. Тоді достатньо часу на планування, замовлення імплантів, підготовку, здачу аналізів.

Як правильно відновити фізичні навантаження після операції? Я запитав Анну Цукур, фітнес коуча, яка мотивує тисячі дівчат власним прикладом. Читаємо, запам’ятовуємо, робимо.

Після операції вас чекає тривалий відновлювальний процес. І щоб він проходив
швидше і безпечніше вам необхідна певна активність і навантаження, щоб ваше тіло було в тонусі, а обмін речовин працював як годинник.

Перш за все вам необхідно виключити навантаження на плечовий корпус. Але вам ніхто не забороняє займатися фізичними навантаженнями.

Для старту почніть здійснювати тривалі прогулянки.

Виходьте на вулицю обов’язково в спортивних кросівках. Уявіть, що це ваше тренування, дотримуйтеся темпу та слідкуйте за диханням. Гуляйте від 40 хвилин до 1,5 години в день. Рухайтеся плавно, не робіть різких рухів. Біг протипоказаний в період вашої реабілітації.

Наступний етап безпечного навантаження – це ходіння по сходах вгору. Ваші руки повинні бути в комфортному для вас положенні. Зробіть ходіння по сходах вгору більш цікавим, наступайте на кожну сходинку, або через одну, або робіть кроки боком. Слідкуйте, щоб стопа повністю наступала на поверхню сходинки. Це буде ваше кардіо навантаження з упором на м’язи ніг.

Вдома ви можете робити такі вправи.
1. Присідання на стілець/диван. Схрестіть руки на грудях і виконуйте присідання на край стільця або дивана.
Ваші коліна повинні дивитися у напрямку стоп. Ви можете змінювати ширину постановки ніг. Ці присідання допоможуть вам тримати ваші сідничні м’язи в тонусі. Робіть по 100-200 повторень.

2. Лежачи на твердій поверхні схрестіть руки на грудях або тримайте вздовж тіла. Злегка підніміть голову, але не притискайте підборіддя до грудей.
Підніміть дві ноги вгору, перпендикулярно поверхні, на якій лежите. По черзі опускайте і піднімайте по одній нозі. Таким чином ви будете працювати над тонусом ваших м’язів преса і тримати ваш животик підтягнутим. Робіть по 100-200 повторень в день.

І, звичайно, стежте за своїм харчуванням, вибирайте здорову їжу, насичену вітамінами. Не забувайте пити норму води – 30-40мл на 1 кг ваги.

Ні, наркоз не є небезпечним. Якщо немає протипоказань до проведення операцій під загальним наркозом.

Ми завжди працюємо тільки з якісними європейськими препаратами. У моїй команді – найкращий анестезіолог світу Наталія П’ятковська.

Як все відбувається:
Перед операцією у пацієнтів завжди консультація з анестезіологом Наталією Володимирівною.
Після опитування і заповнення всіх форм, вона запитає в який сон ви б хотіли відправитися. У неї часто просять моря-океани, гори, космос, вечірки.
Потім, медсестра встановлює катетер, через який буде вводитися препарат. А потім пацієнт просто засинає. Після наркозу відчуття, неначе ви добре поспали і відпочили.

Багато боятися “отходняків”. Але з сучасними препаратами так не буває – немає відчуття нудоти, спраги або запаморочення. Але є відчуття того, що ви побували в своєму заздалегідь замовленому місці Х.

Як підготуватися до наркозу? Є 6 основних правил:
1. За 6 годин до операції нічого не пити, за 8 – нічого не їсти.
2. Якщо Ви приймаєте оральні контрацептиви – розкажіть про це терапевту і анестезіологу.
3. Якщо Ви приймаєте курси ліків – розкажіть про це заздалегідь.
4. Не відміняйте прийом ліків самостійно!
5. За тиждень до операції намагайтеся не зловживати алкоголем або наркотиками.
6. Якщо ви курите – НЕ потрібно кидати перед операцією.

PS. Також, в відео-щоденниках моїх пацієнток є дуже детальний опис відчуттів після наркозу. Детальніше на сайті у вкладці “Відгуки”.

У перші дні після операції ви можете відчувати:
– тяжкість у грудях, неприємні відчуття на швах.
– набряк на грудях після операції буде триматися 3 дні. Ці дня найкритичніші, але потім буде набагато легше.
– здуття живота. Це теж стандартна реакція, яка скоро мине. Тому потрібно виключити продукти, які можуть погано засвоюватися або викликати порушення травлення.

Як правило, найскладніші перші 3-4 доби. Потім пацієнтки кажуть, що життя повертається до норми. Але вже з новими грудьми.